4 ebola hastası iyileşti

adminmedya

Nijerya Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dan Nwomeh, yaptığı açıklamada tedavileri başarıyla sonuçlanan 4 Ebola hastasının taburcu edildiğini söyledi. Nwomeh, Ebola virüsünden kurtulan hastalar arasında, geçen ay Nijerya’da hayatını kaybeden Liberyalı Ebola hastası Patrick Sawyer’ı tedavi eden iki doktor ve bir hemşirenin de bulunduğunu belirtti. 

Bugüne kadar Ebola virüsü kapan beş kişinin virüsten kurtularak normal yaşamlarına döndüğü Nijerya’da Sawyer’la temas eden üç kişi hayatını kaybetmişti.

Devlet başkanının virüsün yayılmasını önlemek için acil durum ilan ettiği ülkede Sawyer’la herhangi bir şekilde temas etmiş 189 kişi Ebola şüphesiyle halen izleniyor.

Batı Afrika’daki Gine, Liberya, Sierra Leone ve Nijerya’da binden fazla kişinin ölümüne yol açan Ebola salgınına neden olan virüs, hastaların vücut sıvıları yoluyla yayılıyor. Ebola virüsü, bugüne kadar daha çok hastayla temasa geçen hasta yakınlarına ve hastalara müdahale ederken yeterli önlem almayan sağlık personeline bulaştı.

Dünya Sağlık Örgütü, herhangi bir kanıtlanmış tedavi yöntemi ve aşısı bulunmayan Ebola salgınıyla mücadele için küresel kamu sağlığı acil durumu ilan etmiş, deneysel tedavi yöntemlerinin kullanılabileceğini açıklamıştı.

AA 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
”Listeria” Makedonya’da can aldı
  • AĞUSTOS 22, 2014
  • 186 görüntülenme
 
Ebolada iyileşme umudu
  • AĞUSTOS 22, 2014
  • 190 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.