Hamilelik İçin En Uygun Zaman

Uygun görüldüğü zamanda kısa sürede hamile kalabilmek için regl zamanı ve düzeni önemli rol oynamaktadır. Hamilelik için gereken süre yaş ilerledikçe artıyor çünkü kadında yaş ilerledikçe doğurganlık oranı düşüyor.

Yumurtlama dönemi için basit bir formül reglynin başladığı gün 1. Gün kabul ediliyor ve 28 günde bir adet gören kadının yumurtlama günleri 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor bu dönem kadının hamile kalması için en uygun dönem. Erkek spermi cinsel ilişki sonrasi yaklaşık 48-72 saat kadın vücudunda kalabiliyor. Doğru zamanda kadın vücudunda yeterli sperm olabilmesi için her gün yerine gün aşırı ilişkiye girilmeli. Çünkü her gün ilişkiye girildiğinde erkeğin menisindeki sperm sayısını azaltıyor.

Sağlıklı beslenmek sperm kalitesini ve yumurtlamayı arttırmaktadır. Hamilelik öncesi dönemde sağlıklı beslenilmeye başlanmalı ve hamilelik dönemi süresince devam ettirilmelidir. Hamilelik ve öncesi dönemlerde sigara ve kahve içilmemelidir. Günde 300mg.dan dan fazla kafein gebelik oranını düşürmektedir. Hamilelik öncesi ve hamilelik sırasında çiftlerin stresten uzak durması gerekmektedir.

Hamilelik icin En Uygun Pozisyon Hangisidir?

Uygun zaman saptandıktan sonra da ikinci aşamada cinsel birleşmedeki poziyondur. Cinsel birleşme sırasında yapılan çoğu pozisyon hamilelik için uygun değildir. Cinsel ilişkiden sonra spermlerin vajinada uygun şekilde ilerleyebilmesi için kadının uygun pozisyonda durması gerekir.

Hamile kalmaya en uygun pozisyonlar, erkeğin üstte durduğu (misyoner), kadın ve erkeğin yana doğru dönük olduğu ve kadının diz ve dirseklerinin yerde olduğu pozisyonlardır. Erkeğin üstte olduğu pozisyonda kadının belinin altına yastik yerleştirilmesi de spermlerin vajinada ilerlemesine yardımcı olur (en cok tavsiye edilen yontem).

Yumurtlamanın gerçekleştiğini eczanede satılan ovülasyon belirleme testleri ile anlayabilirsiniz. Ayrıca göğüslerdeki hassasiyet karın bölgesi ve kasıklardaki hassasiyet, vajinal akıntıların artması yumurtlamanın gerçekleştiğinin en belirgin işaretleridir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Onu henüz tanımıyoruz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
2 fincandan fazlası bebek için riskli
  • AĞUSTOS 22, 2014
  • 182 görüntülenme
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.